Zalety czytania ebooków

Zalety czytania ebooków

E-booki stają coraz bardziej popularne i powoli wypierają książki papierowe z runku. Oczywiście rewolucja nie jest wielka, ciągle udział książek wydawanych tradycyjnie jest większy niż książek elektronicznych, jednakże widać pewną tendencję i zmiany. Czy ebooki są lepsze od książek papierowych?

Zalety czytania ebooków

– Tańsze – ebooki (https://ksiegarnia.pwn.pl/ebooki) są zazwyczaj tańsze, niż książki papierowe. Oczywiście, do czytania książek elektronicznych potrzebujemy e-czytnika co jest większym wydatkiem, jednakże zwraca się on po przeczytaniu kilkunastu pozycji,

– większa mobilność – czytnik możemy wziąć ze sobą w podróż, do autokaru albo samolotu i po skończeniu jednej książki natychmiast rozpocząć kolejną. Jeden czytnik waży zazwyczaj mniej niż typowa książka, a jest w stanie pomieścić do kilku tysięcy pozycji, które zawsze mamy pod ręką,

– wodoodporność – wiele czytników jest wodoodpornych co idealnie sprawdza się na wakacjach,

– łatwość przechowywania – czytnik z ebookami zmieści się w szufladzie szafki nocnej, a na przechowywanie książek potrzeba zazwyczaj dużej półki.

Zalet ebooków jest mnóstwo, przede wszystkim idą one z duchem czasu, dzięki czemu jest możliwość przyciągnięcia większej ilości czytelników. Tradycjonaliści nie dadzą się pewnie nigdy przekonać, ale prawdziwi czytelnicy docenią tę nową opcję, nawet jeżeli ich własna biblioteczka będzie pełna papierowych książek. Nie warto zamykać się na osiągnięcia technologiczne, szczególnie jeżeli ułatwiają nam one życie. Najlepiej przekonać się na własnej skórze, czy książki elektroniczne są dla nas.

Comments are closed.