Tania książka dla każdego malucha

Tania książka dla każdego malucha

Wiadomo, że dzieci bardzo szybko się nudzą. Dlatego też muszą posiadać wiele książek z różnorodnymi historiami, gdyż czytanie nieustannie tych samych po prostu nie leży w ich naturze.

Dziecięce lektury

Jednakże, wymóg zapewniania maluchowi długiej listy lektur, wiąże się z ich zakupem, co nie zawsze jest małym wydatkiem. Warto jednak zastanowić się nad ścieżkami zakupów, które te koszta obniżą. Tania książka to na przykład taka, która jest wydrukowana w wersji „pocket” (po polsku; książka kieszonkowa). Jej główną zaletą jest cena, która czasem wynosi 1/4 ceny książki standardowej. Kolejną korzyścią z jej użytkowania jest poręczność: można ją zabrać do torebki, samochodu, czy na wycieczkę. Dzięki temu ani dzieci ani dorośli nigdy nie będą się nudzić.

Czemu warto czytać naszym dzieciom?

Czytanie książek to zawsze sposób na mądry kontakt z dzieckiem, a także jedna z najbardziej skutecznych strategii wychowawczych. W tych zabieganych czasach każda minuta spędzana z dzieckiem jest na wagę złota. A książka daje bardzo szybkie i dobre efekty przy niewielkim nakładzie pracy. Według przeprowadzanych w ostatnich latach badań, wystarczy czytać dziecku dwadzieścia minut dziennie, aby mogło ono w pełni kształtować swoją osobowość i rozwijać się zarówno społecznie, jak i intelektualnie. Czytane maluchowi lektury bardzo skutecznie rozwijają także jego empatię – zaczyna on bowiem rozumieć emocje i relacje międzyludzkie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *