5 powodów dla których warto czytać książki

5 powodów dla których warto czytać książki

Wiele osób rezygnuje całkowicie z czytania książek, są osoby, które przerzucają się z wersji papierowej na elektroniczną, czyli na e-booki, a są osoby, które czekają, aż wyjdzie film na podstawie książki i wtedy sprawdzają film, który i tak nie da takich samych wrażeń i scen, jak te opisane w książce. Biorąc pod uwagę te wszystkie kwestie przygotowaliśmy kilka powodów, dla których warto czytać książki. Może ktoś się decyduje lub wróci do tej czynności?

Oto kilka czynników, na które wpływa czytanie: 

1. Przede wszystkim można się uspokoić i odstresować – do książki można zrobić sobie kawą, herbatę lub jakiś inny napój i spokojnie usiąść na kanapie, w fotelu, latem na hamaku, gdzie tylko chcemy. Przeniesie się do świata opisanego w książce sprawia, że przestaje się myśleć o otaczających problemach.

2. Stymulują umysł – tutaj wiele nie trzeba wyjaśniać, ale czytają ćwiczymy pamięć, wyobraźnię i zwracamy uwagę na to, jak powinna wyglądać prawidłowa pisownia.

3. Pogłębianie wiedzy – książka to zazwyczaj nie tylko historia opisująca ludzi, to czasem też opis krajobrazów, miejsc, różnych prac, zagadnień itd. Można też oczywiście sięgnąć po pozycje naukowe i wtedy już całkowicie wiedza zostanie pogłębiona. 

4. Spowalniają proces choroby Alzheimera – zostało to nawet udowodnione naukowo.

5. Ćwiczą myślenie analityczne – czyli po prostu domyślanie się dalsze treści, snucie swoich podejrzeń wpływ na odpowiednie myślenie analityczne.

Jest jeszcze wiele innych powodów, dla których warto sięgać po książki, ale to już na spokojnie, każdy może szukać jakiś wyjątkowych powodów dla siebie, bo w książkach każdy może lubić coś innego.

A gdzie kupować książki?

Tutaj jest ogrom możliwości, ponieważ książki można kupować standardowo w księgarni, w różnych sklepach, przez internet, a nawet w supermarkecie. Warto mieć jakąś swoją małą kolekcję w domu, aby w każdej chwili można było sięgnąć po jakąś ciekawą propozycję. Czasami są książki, które czyta się po 5 razy i nigdy się nie nudzą – to podobnie, jak z ulubionym filmem.

Sięgaj po książki popularnych autorów takich jak na przykład: Katarzyna Grochola, Ilona Gołębiewska, Laila Shukri i wielu innych. Dobrą lekturę zapewni odpowiednie wydanie, dlatego warto wybierać książki znanych i cenionych wydawnictw, np. Amber, Edipresse, Sonia Draga czy Albatros.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *